Taksim metrosunda uyuyan 18 yaşındaki Abdullah Sağlıka Vali Yerlikaya sahip çıktı
img
Yerel Haberler

Taksim metrosunda uyuyan 18 yaşındaki Abdullah Sağlıka Vali Yerlikaya sahip çıktı

Geçtiğimiz günlerde Taksim-Tarlabaşı metro istasyonu girişinde soğuk havaya aldırmadan uyuyan gencin görüntüsü yürekleri dağlamıştı. Konunun medyaya yansıması sonucu gencin durumundan haberdar olan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, metro girişinde uyuyan 18 yaşındaki Abdullah Sağlık’ın bulunması konusunda Beyoğlu Kaymakamlığı’na talimatta bulundu.

Vali Yerlikaya’nın talimatı sonrasında yapılan araştırma sonucu, kaymakamlık görevlileri Abdullah Sağlık isimli gence ulaştı. Bunun üzerine Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, Abdullah Sağlık isimli genci makamında ağırlayarak, genç ile bir süre sohbet etti. Daha sonra görevliler ile birlikte yemek yiyen Sağlık, Vali Ali Yerlikaya’nın İstanbul’un 39 ilçesinde başlattığı “Hava Soğuk Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim” çalışması kapsamında bir otele yerleştirildi.

"ABDULLAH KARDEŞİMİZ DEVLETİN ŞEVKATLİ ELLERİNDE"

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın talimatı sonrası Abdullah Sağlık isimli gence ulaştıklarını ifade eden Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, “Basında böyle bir haber çıkınca biz de sayın valimizin emirleri doğrultusunda Abdullah kardeşimize ulaştık. İhtiyaçlarını giderme noktasında gerekeni yaptık. Abdullah kardeşimizi bu soğuk havalarda Beyoğlu’nda bir otelimizde misafir edeceğiz. Bu süre içerisinde bir ihtiyacı olduğunda karşılamaya devam edeceğiz. 18 yaşına kadar zaman zaman devletimize ait yetiştirme yurtlarında kalmış. 18 yaşını doldurunca mecburen oradan ayrılmak zorunda kalmış. Şuan başını sokabileceği bir evi yok. Biz kendisine iş bulma noktasında da elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan sonra Abdullah kardeşimiz devletin şefkatli ellerinde” diye konuştu.

"ŞUAN KENDİMİ GÜVENDE HİSSEDİYORUM"

Kendini güvende hissettiğini ifade eden Abdullah Sağlık, “Şuan çok mutluyum. Allah razı olsun. Sokakta yaşıyordum. Onlar aldı, yemek yedirdi. Elbise giydirdi. Otele yerleştirdiler. Buradan çıkınca otele gideceğim. En azından soğuktan korunmuş olacağım. Sokakta kalsaydım belki başıma bir şey gelebilirdi. Şuan kendimi güvende hissediyorum” dedi.

Vali Ali Yerlikaya’nın İstanbul’da bir ilk olarak başlattığı “Hava Soğuk Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim” çalışma ile 39 ilçenin Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve belediyelerin işbirliğiyle yapılan çalışmalar kapsamında 577 kişinin bakım ve barınma hizmeti alması sağlandı.

600x450

Kaynak: mynet.com


İlginizi Çekebilir

 • img

  George R.R. Martinden Game of Thrones Finali Açıklaması

  Televizyon
  Haberi İncele
 • img

  Enerji Kimlik Belgesi alan bina sayısı 1 milyona ulaştı

  Haberi İncele
 • img

  Efes Antik Kenti 2 milyon ziyaretçiye yaklaştı

  Kültür Sanat
  Haberi İncele
 • img

  Enerji Bakanı Dönmez hidrojen yakıtlı araçları test etti

  Otomobil
  Haberi İncele
 • img

  ICUBE Uluslararası Hızlandırma Programı 50 girişimciye destek verdi: 20 şirket İngiltere pazarına girdi

  Ekonomi
  Haberi İncele
 • img

  Elektrikli lojistik araçları yeni dönemde hız kazanacak

  Ekonomi
  Haberi İncele
 • img

  Sağlık Bakanlığından grip vakalarına ilişkin açıklama

  Sağlık
  Haberi İncele
 • img

  Son dakika... KDV indirimleri Resmi Gazetede yayımlandı

  Ekonomi
  Haberi İncele
 • img

  Yoğurt tüketiminin gripten koruduğu tespit edildi

  Sağlık
  Haberi İncele
 • img

  Şarjda unutulan telefondan dolayı yangın çıktı

  Yerel Haberler
  Haberi İncele