Amazon Music, Spotify ve Apple Musici Yakalamaya Çalışıyor
img
Dünya

Amazon Music, Spotify ve Apple Musici Yakalamaya Çalışıyor

Amazon Music hızla büyüyor ve şaşırtacak bir şekilde Spotify ve Apple Music‘i yakalamak üzere. Amazon Music hizmetinin şu anda 55 milyon müşteriyi aştığı belirtiliyor.

Amazon Music dün itibariyle 55 milyon aboneye ulaştığını duyurdu. Amazon’un, eylül ayında aylık 248 milyon kullanıcıya ulaştığını bildiren Spotify ve aylık 60 milyondan fazla müşteriye sahip Apple Music’i yakalamak için hala uzun bir yolu olsa da, Amazon Music patronu Steve Boom, “Bu sayılara ulaşmanın değinmeye değer bir şey olduğunu hissettik.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Amazon MusicUnlimited aboneliklerinin geçen yıla bakarak %50’den fazla büyüdüğünü ortaya koydu. Dünkü duyuruda ayrıca Amazon Müzik’in “ABD, İngiltere, Almanya ve Japonya’da %50 büyüdüğü ve Fransa, İtalya, İspanya ve Meksika gibi yeni ülkelerde aboneliklerin iki katından fazla arttığı” belirtildi.

Bu hızlı büyümedeki en önemli faktör Amazon Music‘in çok yönlü olması. Uygulama, birden fazla basamak ve hizmeti barındırıyor.

Amazon şu anda Amazon Music HD için çeşitli fiyatlandırma imkanı sunuyor. 2019’un ikinci yarısında mevcut Amazon Prime üyelik bedeli aylık 12,99 dolar olarak uygulandı. Aynı zamanda Prime üyeleri üyeliklerine ek bir ücret ödemeden iki milyon şarkıya erişebiliyor veya üyeliklerini ayda 7,99 dolar karşılığında Amazon Music Unlimited’a yükseltebilirler .

Amazon’un Prime üyelerin ayda 3,99 dolar karşılığında TV veya Echo cihazında Amazon Music Unlimited’e erişmesini sağlayan bir ödeme planı da mevcut.

Steve Boom: “Stratejimiz, Amazon’da yaptığımız her şey gibi müşterilerimize odaklanmakla başlıyor. Her zaman müzik dinleyicisine benzersiz seçimler sunarak müzik akış pazarını genişletmeye odaklandık. Çünkü farklı dinleyicilerin farklı zevk ve beklentileri olduğunun farkındayız.”

Kaynak: pazarlamosyon.com & haberler.com


İlginizi Çekebilir

 • img

  Türkiyenin En Büyük Mahallesi

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  Doğu Karadenizde deprem riski arttı: Gürcistan depremi tetiklemiş olabilir

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  Çin Bitcoine yöneldi, sanal paranın değeri arttı

  Ekonomi
  Haberi İncele
 • img

  Yeminli mali müşavirlik sınavları 4-13 Nisanda Ankarada yapılacak

  Eğitim
  Haberi İncele
 • img

  Tarımsal üretim yapan işletmelere faiz indirimi

  Ekonomi
  Haberi İncele
 • img

  Eskrimde Nisanur Erbilden gümüş madalya

  Spor
  Haberi İncele
 • img

  Yoğurt tüketiminin gripten koruduğu tespit edildi

  Sağlık
  Haberi İncele
 • img

  Sabiha Gökçen Havalimanı dakiklik unvanını kaybetti

  Seyehat
  Haberi İncele
 • img

  Portekizli motosikletçi Gonçalves, Dakar Rallisinde öldü

  Spor
  Haberi İncele
 • img

  Toyota, uçan taksilere 394 milyon dolar yatırım yaptı

  Teknoloji
  Haberi İncele