George R.R. Martinden Game of Thrones Finali Açıklaması
img
Televizyon

George R.R. Martinden Game of Thrones Finali Açıklaması

Game of Thrones dizisi, geçtiğimiz yılın mayıs ayında sona erdi ancak hayranları hala televizyon tarihindeki en büyük yapımlardan biri olan dizinin son sezonu hakkında tam olarak fikir birliğine varamadı. Kitapların yaratıcısı George R.R. Martin dizi yapımcılarını seçtiği yoldan tamamen farklı bir sonla bitebileceğini söyleyerek tartışmaları yeniden alevlendirecek gibi duruyor.

Yazar George R.R. Martin Welt’le yaptığı söyleşide diziyi 7. sezondan sonra aslında bir film üçlemesi şeklinde bitirmek istediklerini ve bu konuyu David Benioff ve Dan Weiss’la sıkça konuştuklarını ancak fikrin HBO tarafından reddedildiğini açıkladı. Martin’in aktardıklarına göre HBO’nun filmleri reddetme sebebi sinema filmleri değil televizyon dizileri üretmek istemeleri.

HBO’nun her fırsatta dizinin finalini savunduğunu artık hepimiz biliyoruz. Yalnızca HBO’nun uzak kaldığı kısım, hayranların gerçekten finali eleştirmekten çok hikayenin finale varış yolunu, senaryonun hızlı tempoda ilerlemesini ve beklentileri boşa çıkaran mantık hatalarıyla beraber oluşan tutarsızlıkları rahatsız edici bulmuş olması.

HBO kararında net

game of thrones

Game of Thrones cephesinden bir film üçlemesi gelse tepkiler değişir miydi ya da bu karar 8. sezondaki aceleye gelmiş havayı silip atarak unutturabilir miydi bilemiyoruz. Öyle ya da böyle, Game of Thrones bir şekilde büyük finalini gerçekleştirdi ve sona erdi. HBO’nun ise yakın zamanda film çekmeye hiç niyeti yok gibi görünüyor. Kanal şimdilerde serinin Targaryen ailesini detaylı şekilde ele alan yeni dizisi House of Dragon’a mesai harcamaya başlamış durumda.

HBO’nun kesin tutumu ve Martin’in itirafları ses getirecek gibi duruyor. Bu açıklamaların dizinin sıkı takipçileri üzerindeki etkisinin ne olacağı ise önümüzdeki günlerde yapılacak yorumlardan belli olacak.


Kaynak:Webtekno


İlginizi Çekebilir

 • img

  Toyota, uçan taksilere 394 milyon dolar yatırım yaptı

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  iPhone 11 de izinsiz konum takibi yapan özelliğe kapatma tuşu geldi

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  Yoğurt tüketiminin gripten koruduğu tespit edildi

  Sağlık
  Haberi İncele
 • img

  Enerji Bakanı Dönmez hidrojen yakıtlı araçları test etti

  Otomobil
  Haberi İncele
 • img

  Çinden gizemli virüs yayılıyor: Türkiye biyolojik savunma ekipmanlarını geliştirmeli

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  MEBden yerli otomobile nitelikli işgücü desteği

  Ekonomi
  Haberi İncele
 • img

  Doğu Karadenizde deprem riski arttı: Gürcistan depremi tetiklemiş olabilir

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  2019 yılında internet pazarında en çok satılan ikinci el araçlar

  Otomobil
  Haberi İncele
 • img

  Türkiyenin En Büyük Mahallesi

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  Dışişleri Bakanlığı: Zorunlu olmadıkça Çine gitmeyin

  Sağlık
  Haberi İncele